Program Easyphoto aktuální verze 2.5.2        MT1 EVO (MT1)    
 
               
 

2.4.0 -> 2.5.1
                          
Co je hlavním přínosem nové verze 2.5.2 ?


1/ Program je rozšířen o nový modul na tvorbu Easyalbumů (popis viz. kapitola dole) na současném MT1-EVO / verze HW2 -> nová možnost
    tvorby fotoalbumů.
               

Prosím podívejte se na Mitsubishi fotodárky :    Easyalbum         


2/ Tuto verzi programu lze použít pro kterékoliv Easyphoto - i na starší terminál MT1 (verze HW1) !
    Omezení se týká jen nového modulu Easyalbum, které vyžaduje více paměti

                   

URČENÍ


 
Program EasyPhoto verze 2.5.2 (OS Linux) je určen především do terminálu  Easyphoto MT1E EVO.

Easyphoto se dodává s komplexním základním programem, který umožnuje zhotovení fot, indexprintů, vypalování CD/DVD, tvorbu kompozic viz. následující popis a připojení jedné tiskárny a to buď CP-D70DW-S a nebo CP-K60DW-S.

   
   SOFTWARE       ZÁKLADNÍ  PROGRAM    program dodávaný s kioskem
 
Základní program Easyphota má velice podobný algoritmus zhotovení okamžitého fota jako program do KIOSK GIFTS
do fotokiosků, V případě zájmu,  přečtěte si prosím jen poslední kapitolu, link :    

Prosím podívejte se na algoritmus programu Easyphota     KIOSKGifts  

Na rozdíl od kiosků lze základní program Easyphota přepnout do 3 režimů tak, že Easyphoto můžete využívat jako standardní samoobslužný fotokiosek, ale též jako fotosystém na dokladové / okamžité foto či (na přání - placený modul) jako objednávkovou stanici pro Click :

 
 

 
 

KIOSKOVÝ režim
V základním programu (v ceně Easyphota) je aktivována horní řada tlačítek (ikony - Kompoziční foto, Okamžité foto, Vypálení snímku na CD) je na dolní liště i přepínání menu do cizích jazyků a současně ceník tak, aby kterýkoliv i zahraniční zákazník mohl s Easyphotem pracovat jako se samoobslužným kioskem.

Menu EASYPHOTO můžete přepnout do následujících plně lokalizovaných jazyků (současná situace) :

Angličtina / Francouzština / Němčina / Španělština / Portugalština /  Italština / Ruština / Ukrajinština / Polština / Holandština / Dánština /
Irish / Greek / Švédština / Norwegian / Finnish / Estonian / Latvian / Lithuanian / Čeština / Slovenština / Maďarština / Romanian / Slovenian / Albanian / Turkish / Thai / Arabic-Tunesia-Algeria-Israel / Croatia / Hebrew

                                              

                OPERÁTORSKÝ režim
Tento režim je obdobný, ale obsahuje i tlačítko na dokladové foto, které je v kioskovém režimu úmyslně nedostupné pro koncového zákazníka. Celý algoritmus zhotovení fota v operátorském režimu je rychlejší (složený z méně kroků) pro svižnější obsluhu již zaškoleného operátora ve fotostudiu.
                           
                                               
                                               
   SOFTWARE       PRŮKAZKOVÉ FOTO    program dodávaný s kioskem

DOKLADOVÉ
FOTO


 

 Modul na zhotovení průkazkového / dokladového fota. Po zasunutí paměťové karty  (z digitálního fotoaparátu) do čtečky Eayphota a stisku tlačítka "Průkazkové foto" je zobrazena nabídka předloh, do kterých můžete vložit snímek, upravit jeho zoom a rychle vytisknout. Vlastní formáty se dají libovolně nastavit dle zvyklostí a potřeb jednotlivé země, např :
     

4 pasové EU fotografie 3.5x4.5cm + 1 větší
6 pasových EU fotografii
8 pasových EU fotografií (přičemž 4 + 4 mohou být různé = ekonomické
                                řešení)
4 fota 5x5cm
8 fot 3x4cm
4 fota 6x4cm
8 fot 3x3,5cm  atd

* s
nímky lze načítat :

- z karty
-
z klíčenky USB
- z fotoaparátů USB s podporou Mass Storage
- z fotoaparátů USB s podporou  PTP (Picture Transfer Protocol)
   SOFTWARE       EASYALBUM    program dodávaný s kioskem
EASYALBUM


  


Programový modul na tvorbu fotoalba (fotoknihy) - zákazník si vybere formát Easyalbumu 10x15 / 15x20 / 15x23, vloží své snímky, určí snímky které budou tvořit obal, zadá titul a vybere si téma pozadí .... ostatní již pogram udělá sám, zákazníkovi se zobrazí náhled k odsouhlasení popř. editaci a následně se zhotoví smontované fotografie na vlepení do Easyalbumu.
 
 
Easyalbumy jsou nabízeny ve 3 velikostech a současně v barvě béžové, bílé či tmavě šedé ....  vlepení může provést zákazník sám či obsluha ve fotostudiu.

 
        
   SOFTWARE       MOZAIKY    program dodávaný s kioskem
MOZAIKY


  

Program Mozaika umožňuje rozdělit snímek na menší části a tyto části  zhotovit na formát 10x15 nebo 15x23cm - které Easyphoto (tiskárna CP9550DW-S) "umí". Požaduje-li zákazník moderní velkoplošný mozaikový snímek, můžete být zhotoven na Easyphotu, přičemž zákazník si může vybrat z následujících formátů :

Mozaika 20 x 30 cm - složená  ze 4 fot (10x15cm)
Mozaika 30 x 40 cm - složená z 8 fot (10x15)

Mozaika 30 x 46 cm - složená ze 4 fot (15x23)
Mozaika 45 x 92 cm - složená z 12 fot (15x23)

Mozaika 75 x 115 cm - složená z 25 fot (15x23)
       
   SOFTWARE       KOLÁŽE   program dodávaný s kioskem
KOLÁŽE 
Program Koláže obsahuje různé předlohy, do kterých můžete vkládat své  vybrané snímky.  Do formátu 10x15 lze vložit 1-6 snímků, do formátu 15x23cm 1-9 snímků.  Snímky lze ještě v náhledu předlohy otáčet, měnit  barvu předlohy .. vše pro perfektní výsledek.  Program obsahuje dostatečné množství předloh na výběr, posuďte sami :

15 předloh pro formát 10x15 pro vybrané 3 snímky
7 předloh pro formát 15x23 pro 6 vybraných snímků

9 předloh pro formát 15x23 pro 4 vybrané snímky
atd ...

Pěkné, ne ?
     
       
   SOFTWARE       PŘÁNÍ (RÁMEČKY)    program dodávaný s kioskem
PŘÁNÍ
RÁMEČKY
 
Program Přání je shodný jako obecně známý program rámečky - tj. zákazník si můžete vložit svůj snímek do připravených rámečků, přičemž
u "přání" je navíc vytvořen prostor pro zakompovaný text.

Do přání můžete vepsat libovolný text a následně můžete měnit barvu / velikost textu tak,  aby se nápis esteticky hodil do celé kompozice.

Jednotlivá přání (předlohy na výběr) jsou rozdělena dle témat - křtiny, narozeniny, svátky, promoce atd ...  vše, co se obecně slaví / oznamuje
a může být doprovázeno vhodným tištěným "přáním".
 
   SOFTWARE       KALENDÁŘE    program dodávaný s kioskem
KALENDÁŘE 

Zákazník si může vložit své foto(a) do množství připravených kalendářů, které jsou pro jednoduchost rozděleny shodně jak výše popsaná přání
do jednotlivých témat - Vánoce, svatby, dětské motivy  apod ...

Kromě kalendářů jednolistých (12 měsíců na jednom formátu 10x15
či 15x23) můžete tvořit i měsíční kalendáře, tj. vložit 12 snímků do jednotlivých měsíců a tento set 12 listů vlepit do černých korpusů " Easykalendářů" tak, aby výsledkem byl skutečný stolní kalendář zhotovený Vámi a na počkání !

Program navíc umožňuje nastavit libovolný měsíc jako počáteční - můžete tedy vytvořit kalendář září 2011 až srpen 2012, tedy nejen kalendáře leden-prosinec,  ale vybrat si můžete kterýkoliv měsíc v roce jako počáteční, který vyhovoje Vašemu zákazníkovi.

Prosím podívejte se na    fotodárky
 

   SOFTWARE        INDEXPRINT    program dodávaný s kioskem
INDEXPRINT

 
Indexprint je foto složené z malých náhledů (jednotlivých souborů),
u každého náhledu je název snímku. Indexprint je nabízen programem kiosku ke každé objednávce či vypálení CD / DVD.

       
     
   SOFTWARE       FOTODÁRKY ON-LINE    program dodávaný s kioskem
FOTODÁRKY
   ON-LINE

 
Fotodárky (fotokalendáře -Easykalednáře,  Fotoalba-Easyalba,
přáníčka .. ),  které si zákazník může vytvořit v pohodlí domova na svém počítači na stránce www.kioskgifts.com, kde si tyto "smontované předlohy"    následně uloží  na USB flash / kartu / DVD-CD. Tyto soubory si může kdykoliv zhotovit na Easyphotu do podoby reálných fotodárků.  
                                                   
Prosím podívejte se na    www.kioskgifts.com
 
     
   SOFTWARE
   NA PŘÁNÍ
      TERMINÁLOVÝ  REŽIM    spec. programový modul (aktivní v kiosku)
 
Terminálový režím je program, který tvoří z Easyphota standardní objednávkovou stanici pro Click / Flexilab, tj. objednávky se připraví na Easyphotu, ale odešlou ke zhotovení na Click. Kromě toho, že je možné zakoupit samostatně jen terminál Easyphoto s tímto programem (tj. bez tiskárny), tento program lze výhodně použít i v případě, že zákazník chce svůj systém rozšířit .... potřebujete-li rychlejší tisk, více formátů, více možností nastavování barev, skenování předloh i filmů apod.,  je pro Vás připraveno elegantní řešení, které přemění Vaše stávající Easyphoto do sestavy s Clickem: 

Terminálový režim umožňuje propojit Easyphoto + Click - tj. terminál Easyphota se stává objednávkovou stanicí pro Click.
Click můžete mít např. v atelieru, kde zhotovujte dokladovou a portrétní fotografii a Easyphoto (v kioskovém režimu s výběrem cizích jazyků) můžete umístit kamkoliv na pult tak, aby k němu měl přístup zákazník.
Z
ákazník si může nerušeně vybírat své snímky na Easyphotu a teprve po dokončení je celá objednávka odeslána ke zhotovení na Click.

Tiskárnu z Easyphota můžete připojit jako druhou (či další) tiskárnu ke Clicku na další  tiskový formát (např. 13x18 s šíří role papíru 13cm), tj. můžete nabízet a současně tisknout bez výměny papírů více formátů 10x15, 13x18, 15x21/23 .....
Jak se Vám líbí toto cílové řešení (viz. obr)  ?  

   
                

   
Mitsubishi Electric Changes for the Better - Mitsubishi Electric Changes for the Better - Mitsubishi Electric Changes for the Better - Mitsubishi Electric Changes for the  Better - Mitsubishi Electric Changes