Program Easyphoto aktuální verze 2.1.0   
 
               
 


2.0.1
-> 2.1.0
 

 

 

1.5.0 -> 2.1.0
                            

Co je hlavním přínosem nové verze 2.1.0 ?


1/ Nový modul Fotodárky on-line.  Fotodárky (fotokalendáře -Easykalednáře. Fotoalba-Easyalba, přáníčka .. ),
    které si zákazník může vytvořit v pohodlí domova na svém počítači na stránce www.kioskgifts.com, kde si tyto "smontované předlohy"
    následně uloží  na USB flash / kartu / DVD-CD. Tyto soubory si může kdykoliv zhotovit na Easyphotu do podoby reálných fotodárků.  
                                                   
                                                


2/
Dokladové snímky lze načítat :
 
- z karty
-
z klíčenky USB
- z fotoaparátů USB s podporou
Mass Storage
- z fotoaparátů USB s podporou 
PTP (Picture Transfer Protocol)

Při používání jednoho shodného fotoaparátu (např. pro dokladové foto) lze v nastavení vybrat jeden zdroj tak, aby se program opakovaně neptal  "Kde máte své snímky" viz. dolní obr., ale tento programový krok přeskočil. Při propojení fotoaparátu podporujícího protokol PTP stačí jen stisknout tlačítko "Obnovit" v otevřeném menu Průkazkového fota a přenesou se jen poslední snímky (8 ks), které jsou na paměťové kartě fotoaparátu - pohodlné řešení přenosu snímků z digitálního fotoaparátu přes USB do Easyphota bez zdlouhavého vyjímání paměťové karty !

                                              

                                                                               

URČENÍ


 
Program EasyPhoto verze 2.1.0 (OS Linux) je určen do terminálu Easyphoto MT1.

Easyphoto se dodává s komplexním základním programem, který umožnuje zhotovení fot, indexprintů, vypalování CD/DVD, tvorbu kompozic viz. následující popis a připojení jedné tiskárny a to buď CP-D70DW-S a nebo CP-9550DW-S..

   
   SOFTWARE       ZÁKLADNÍ  PROGRAM    program dodávaný s kioskem
 
Základní program Easyphota má velice podobný algoritmus zhotovení okamžitého fota jako program do fotokiosků.

Na rozdíl od kiosků lze základní program Easyphota přepnout do 3 režimů tak, že Easyphoto můžete využívat jako standardní samoobslužný fotokiosek, ale též jako fotosystém na dokladové / okamžité foto či (na přání - placený modul) jako objednávkovou stanici pro Click :

 
 

 
 

KIOSKOVÝ režim
V základním programu (v ceně Easyphota) je aktivována horní řada tlačítek (ikony - Kompoziční foto, Okamžité foto, Vypálení snímku na CD) je na dolní liště i přepínání menu do cizích jazyků a současně ceník tak, aby kterýkoliv i zahraniční zákazník mohl s Easyphotem pracovat jako se samoobslužným kioskem.

Menu EASYPHOTO můžete přepnout do následujících plně lokalizovaných jazyků (současná situace) :

Angličtina / Francouzština / Němčina / Španělština / Portugalština /  Italština / Ruština / Ukrajinština / Polština / Holandština / Dánština /
Irish / Greek / Švédština / Norwegian / Finnish / Estonian / Latvian / Lithuanian / Čeština / Slovenština / Maďarština / Romanian / Slovenian / Albanian / Turkish / Thai / Arabic-Tunesia-Algeria-Israel / Croatia / Hebrew

                                              

    OPERÁTORSKÝ režim
Tento režim je obdobný, ale obsahuje i tlačítko na dokladové foto, které je v kioskovém režimu úmyslně nedostupné pro koncového zákazníka. Celý algoritmus zhotovení fota v operátorslém režimu je rychlejší (složený z méně kroků) pro svižnější obsluhu již zaškoleného operátora ve fotostudiu.
                           
                                               
 
   SOFTWARE       PRŮKAZKOVÉ FOTO    na přání

DOKLADOVÉ
FOTO


 

 

Modul na zhotovení průkazkového / dokladového fota. Po zasunutí paměťové karty (z digitálního fotoaparátu) do čtečky Eayphota a stisku tlačítka "Průkazkové foto" je zobrazena nabídka předloh, do kterých můžete vložit snímek, upravit jeho zoom a rychle vytisknout. Vlastní formáty se dají libovolně nastavit dle zvyklostí a potřeb jednotlivé země, např :     

4 pasové EU fotografie 3.5x4.5cm + 1 větší
6 pasových EU fotografii
8 pasových EU fotografií (přičemž 4 + 4 mohou být různé = ekonomické
                                řešení)
4 fota 5x5cm
8 fot 3x4cm
4 fota 6x4cm
8 fot 3x3,5cm  atd
   SOFTWARE       MOZAIKY     na přání
MOZAIKY


  

Program Mozaika umožňuje rozdělit snímek na menší části a tyto části  zhotovit na formát 10x15 nebo 15x23cm - které Easyphoto (tiskárna CP9550DW-S) "umí". Požaduje-li zákazník moderní velkoplošný mozaikový snímek, můžete být zhotoven na Easyphotu, přičemž zákazník si může vybrat z následujících formátů :

Mozaika 20 x 30 cm - složená  ze 4 fot (10x15cm)
Mozaika 30 x 40 cm - složená z 8 fot (10x15)

Mozaika 30 x 46 cm - složená ze 4 fot (15x23)
Mozaika 45 x 92 cm - složená z 12 fot (15x23)

Mozaika 75 x 115 cm - složená z 25 fot (15x23)
       
   SOFTWARE       KOLÁŽE    na přání
KOLÁŽE 
Program Koláže obsahuje různé předlohy, do kterých můžete vkládat své  vybrané snímky.  Do formátu 10x15 lze vložit 1-6 snímků, do formátu 15x23cm 1-9 snímků.  Snímky lze ještě v náhledu předlohy otáčet, měnit  barvu předlohy .. vše pro perfektní výsledek.  Program obsahuje dostatečné množství předloh na výběr, posuďte sami :

15 předloh pro formát 10x15 pro vybrané 3 snímky
7 předloh pro formát 15x23 pro 6 vybraných snímků

9 předloh pro formát 15x23 pro 4 vybrané snímky
atd ...

Pěkné, ne ?
     
       
   SOFTWARE       PŘÁNÍ (RÁMEČKY)     na přání
PŘÁNÍ
RÁMEČKY
 
Program Přání je shodný jako obecně známý program rámečky - tj. zákazník si můžete vložit svůj snímek do připravených rámečků, přičemž
u "přání" je navíc vytvořen prostor pro zakompovaný text.

Do přání můžete vepsat libovolný text a následně můžete měnit barvu / velikost textu tak,  aby se nápis esteticky hodil do celé kompozice.

Jednotlivá přání (předlohy na výběr) jsou rozdělena dle témat - křtiny, narozeniny, svátky, promoce atd ...  vše, co se obecně slaví / oznamuje
a může být doprovázeno vhodným tištěným "přáním".
 
   SOFTWARE       KALENDÁŘE     na přání
KALENDÁŘE 

Zákazník si může vložit své foto(a) do množství připravených kalendářů, které jsou pro jednoduchost rozděleny shodně jak výše popsaná přání
do jednotlivých témat - Vánoce, svatby, dětské motivy  apod ...

Kromě kalendářů jednolistých (12 měsíců na jednom formátu 10x15
či 15x23) můžete tvořit i měsíční kalendáře, tj. vložit 12 snímků do jednotlivých měsíců a tento set 12 listů vlepit do černých korpusů " Easykalendářů" tak, aby výsledkem byl skutečný stolní kalendář zhotovený Vámi a na počkání !

Program navíc umožňuje nastavit libovolný měsíc jako počáteční - můžete tedy vytvořit kalendář září 2011 až srpen 2012, tedy nejen kalendáře leden-prosinec,  ale vybrat si můžete kterýkoliv měsíc v roce jako počáteční, který vyhovoje Vašemu zákazníkovi.

Prosím podívejte se na    fotodárky
 

   SOFTWARE
   NA PŘÁNÍ
      TERMINÁLOVÝ  REŽIM    spec. programový modul
 
Terminálový režím je program, který tvoří z Easyphota standardní objednávkovou stanici pro Click / Flexilab, tj. objednávky se připraví na Easyphotu, ale odešlou ke zhotovení na Click. Kromě toho, že je možné zakoupit samostatně jen terminál Easyphoto s tímto programem (tj. bez tiskárny), tento program lze výhodně použít i v případě, že zákazník chce svůj systém rozšířit .... potřebujete-li rychlejší tisk, více formátů, více možností nastavování barev, skenování předloh i filmů apod.,  je pro Vás připraveno elegantní řešení, které přemění Vaše stávající Easyphoto do sestavy s Clickem: 

Terminálový režim umožňuje propojit Easyphoto + Click - tj. terminál Easyphota se stává objednávkovou stanicí pro Click.
Click můžete mít např. v atelieru, kde zhotovujte dokladovou a portrétní fotografii a Easyphoto (v kioskovém režimu s výběrem cizích jazyků) můžete umístit kamkoliv na pult tak, aby k němu měl přístup zákazník.
Z
ákazník si může nerušeně vybírat své snímky na Easyphotu a teprve po dokončení je celá objednávka odeslána ke zhotovení na Click.

Tiskárnu z Easyphota můžete připojit jako druhou (či další) tiskárnu ke Clicku na další  tiskový formát (např. 13x18 s šíří role papíru 13cm), tj. můžete nabízet a současně tisknout bez výměny papírů více formátů 10x15, 13x18, 15x21/23 .....
Jak se Vám líbí toto cílové řešení (viz. obr)  ?  

   
                

    Modul OT SW
           Flexilab   
  + 4.990 CZK spec. program umožňující propojit Easyphoto + Click  jako objednávkový terminál pro konečného zákazníka, objednávky jsou
                     přenášeny ke zhotovení na Click
 Níže uvedené je platné jen pro Easyphoto 01, nová verze Easyphoto (02) má již všechny uvedné programové moduly v základní ceně Easyphota !
    Modul DECO
  (kalendář + přání +
   koláž + mozaika)       
  + 8.990 CZK výhodný set 4 programů - kalendáře / přání / koláže / mozaika do jednoho balíku
        nechcete-li všechny 4 programy, lze zakoupit každý i samostatně :
    Modul
    kalendáře
 
  + 3.990 CZK doplnění programu o možnost tvorby měsíčních i ročních kalendářů (včetně využití Easykalendářů)
    Modul přání      + 3.990 CZK doplnění programu o možnost tvorby přání (rámečky s textem)
    Modul koláže       + 3.990 CZK doplnění programu o možnost tvorby koláží (snímek s několika záběry)
    Modul mozaiky    + 3.990 CZK doplnění programu o možnost tvorby mozaiky (velkoformátový snímek složený z malých fotografií)
    Fotodárky online     zdarma - součást programu DECO doplnění programu o možnost zhotovení fotodárků (kalendáře-Easykalendáře,
    Fotoalba-Easyalba, přání) vytvořené zákazníkem  na www.kioskgifts.com  na Vašem Easyphotu